Samonosné nadzemné bazény

Samonosné nadzemné bazény

Samonosné nadzemné bazény s PVC fóliou a oceľovou stenou sú ideálnou voľbou pre dom alebo chalupu. Samonosné nadzemné bazény je možné čiastočne zapustiť do zeme, čo umožňuje dokonalé prispôsobenie bazéna okolitému terénu. Oceľová konštrukcia bazéna výborne odoláva poveternostným vplyvom a vnútorná fólia je odolná voči mrazu. Vďaka týmto konštrukčným vlastnostiam nie je nutné samonosné bazény na zimu demontovať. Postačí odpustiť vodu a hornú časť bazéna zakryť zimnou plachtou. Takto môže bazén prezimovať bez akéhokoľvek poškodenia. Pripojenie bazénovej technológie nadzemných bazénov je rýchle a jednoduché. Na inštaláciu filtrácie stačia bazénové hadice a sťahovacie svorky. Všetko ostatné je pripravené na inštaláciu bazéna.


Montáž samonosného bazéna

Montáž samonosného bazéna je ľahká a zvládne ju každý. Najskôr je potrebné vybrať pre bazén to správne miesto. Ideálne je slnečné miesto v závetrí. Podklad pod bazén zarovnáme a podsypeme pieskom alebo jemnou hlinou. Na pripravený podklad položíme geotextilnú podložku a môžeme začať s montážou oceľovej steny bazéna.
Najskôr položíme spodnú radu koľajničiek, do ktorých nasunieme oceľový plášť bazéna. Potom spojíme do kruhu pomocou spojovacej lišty. A tvar bazéna máme hotový. V ďalšom kroku vložíme do bazéna fóliu, ktorú zafixujeme hornou koľajničkou. Osadíme trysky, Sommera pripojíme filtráciu. Bazén môžeme napúšťať vodou. Pri napúšťaní je dobré zarovnať fóliu na dne a po obvode bazéna. Nebude pokrčená. S plným bazénom to už nepôjde.

Samonosný nadzemný bazén
Samonosný bazén

Samonosný bazén 3,5 x 0,9 m za skvelú cenu. Súčasťou bazénu je kartušová filtrácia a schodíky do bazéna. Nadzemné bazény dodáva špecializovaný obchod www.predajbazenov.sk.

Samonosný bazén

Samonosný bazén 4 x 0,9 m za skvelú cenu. Súčasťou bazénu je kartušová filtrácia a schodíky do bazéna. Nadzemné bazény dodáva špecializovaný obchod www.predajbazenov.sk.

Samonosný bazén

Samonosný bazén 3,5 x 1,2 m za skvelú cenu. Súčasťou bazénu je kartušová filtrácia a schodíky do bazéna. Nadzemné bazény dodáva špecializovaný obchod www.predajbazenov.sk.

Samonosný bazén

Samonosný bazén 5,5 x 1,2 m za skvelú cenu. Súčasťou bazénu je kartušová filtrácia a schodíky do bazéna. Nadzemné bazény dodáva špecializovaný obchod www.predajbazenov.sk.